Kosmetyki z tradycjami

kosmetyki (4)

Chcąc dbać o skórę twarzy i ciała, sięgamy po kosmetyki, dzięki którym skóra wygląda młodo i zdrowo. Przeglądamy półki z różnymi produktami i często bardziej ufamy zagranicznym koncernom. Tymczasem w Polsce działa wiele firm z tradycjami, które specjalizują się w produkcji najwyższej jakości preparatów w atrakcyjnych cenach. Jedną z takich firm jest Tołpa.

Filozofia działania Tołpy

W recepturach kosmetyków Tołpa znajdują się wyciągi i olejki z rodzimych roślin, które mają wiele cennych właściwości. Firma ma szeroką ofertę preparatów pielęgnujących ciało, począwszy od kremów na dzień, przez maseczki, balsamy, płyny micelarne aż po linię przeciwko cellulitowi i rozstępom. Firma skupia się na codziennej dbałości o skórę, twierdząc, że drobne, ale przemyślane czynności są skuteczne również w pielęgnacji skóry. W kosmetykach stosuje się to, co naprawdę niezbędne, a przede wszystkim składniki, których skuteczność zbadano podczas badan klinicznych. Są odpowiednie także dla bardzo wrażliwej cery, gdyż bada się je aparaturowo, także pod kątem alergologicznym w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Jakie składniki znajdziemy w dermokosmetykach Tołpa?

W preparatach stosuje się opatentowany i unikalny składniki, jakim jest multiroślinny torf , który jest silnym antyoksydantem. Naturalnie wzmacnia i chroni skórę wrażliwą, a ponadto wzmacnia odporność, przyspiesza regenerację i poprawia kondycję skóry. Jest więc kopalnią składników poprawiających funkcjonowanie skóry. W jego składzie znajdziemy mnóstwo związków organicznych takich jak fulwokwasy, fenolokwasy, aminokwasy, cukry czy peptydy, po to by regenerować, wzmacniać, chronić i pielęgnować. Torf Tołpa jest także dobrym źródłem minerałów. Zawiera cały szereg makro i mikroelementów. Jest również bardzo dobrym antyoksydantem – to broń w walce z wolnymi rodnikami. Wspomaga układ immunologiczny, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Zobacz również  Niezbędne akcesoria do koloryzacji włosów

Co zawiera borowina Tołpa?

W dermokosmetykach znajdziemy również borowinę, czyli odmianę torfu. Borowina jest uważana za daleką krewną słonego mułu z Morza Martwego i wulkanicznego błota z Islandii. Jej właściwości kosmetyczne doceniła już Kleopatra, a jej właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom. Borowina redukuje dyskomfort powstały w wyniku przeciążenia, przemęczenia i stresu, wspomaga proces regeneracji naskórka, odtoksycznia, zwalcza wolne rodniki i pielęgnuje skórę. Gwarantuje wsparcie także w terapiach zmian zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych i przeciążeniowych oraz zespołach bólowych, przyspiesza odnowę biologiczną. Obecne w wyciągu kwasy huminowe mają właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Zapobiegają np. utracie elastyczności skóry i dbają o dobre nawilżenie. Usuwają toksyny oczyszczając skórę i zwiększając wchłanianie pozostałych składników aktywnych. Borowina Tołpa ma także potwierdzone badaniami działanie antycellulitowe, wyszczuplające, ujędrniające, uelastyczniające, regenerujące, ochronne i nawilżające.

Stosując dobrej jakości kosmetyki Tołpa zapewnimy skórze pielęgnację na właściwym poziomie. Naturalne specyfiki odżywiają skórę i są dla niej bardzo delikatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *