Jak poprawić kondycję włosów?

włosy

Skóra głowy stale poddawana jest ekstremalnym warunkom. W zimie włosy zakrywane są czapką, co powoduje ich przetłuszczanie się. Latem skóra głowy narażona jest na wysokie temperatury. Ponadto często włosy rozwiewane są przez wiatr i moczone przez deszcz czy śnieg. Te warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na kondycję włosów. Jak zatem o nie zadbać i zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi?

Unikaj codziennego mycia włosów

Bez względu na rodzaj włosów, specjaliści są jednomyślni – nie powinno się codziennie ich myć. Codzienne mycie głowy pozbawia włosy ochronnej warstwy lipidów, usuwa z nich wodę, przez co stają się jeszcze bardziej przesuszone. Włosy przetłuszczające się natomiast nie radzą sobie z nadmiarem kosmetyków i skóra głowy zaczyna wytwarzać jeszcze więcej łoju.

Używaj odpowiedniego szamponu

Kondycja włosów uzależniona jest w dużej mierze od genów i naturalnych skłonności do przesuszania lub przetłuszczania skóry. Oczywiście istnieją sposoby na uzyskanie lśniących i zdrowo wyglądających włosów. Należy zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków do ich pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie naturalnych preparatów. Natura Siberica to naturalne kosmetyki powstające z ziół, traw i kwiatów, pochodzących z terenów Syberii. Nie zawierają one alkoholu, silikonów i barwników. W 98% ich skład stanowią naturalne składniki. Dobierając szampon do własnych potrzeb, należy kierować się nazwą produktu, czytać etykiety ułatwiające sklasyfikowanie swojego rodzaju włosów. Dla osób, zmagających się z łupieżem, najlepsze będą szampony z pokrzywą, łopianem i miętą. Dla niezdecydowanych idealnym rozwiązaniem będzie szampon do wszystkich rodzajów włosów.

Zobacz również  Rodzaje kaszy

Zadbaj o nawilżenie włosów

Raz na tydzień warto obficie nawilżyć włosy. W tym celu można zastosować maskę z rokitnika marki Natura Siberica. Naturalne składniki odżywcze w niej zawarte zregenerują osłabione włosy, nadadzą im blasku, miękkości i sprężystości. Maska dodatkowo chroni włosy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, zabezpiecza przed wysokimi temperaturami, dzięki czemu stylizacja włosów nie niszczy ich. Nałożoną maskę należy trzymać ok. 15 minut, na włosy warto nałożyć nagrzany ręcznik, dzięki czemu włosy otrzymają odpowiednią ilość wilgoci. Oprócz tego warto stosować odżywki nawilżające. Należy jednak pamiętać, aby nie nakładać ich od nasady włosów, ponieważ staną się ciężkie i będą sprawiały wrażenie przetłuszczonych.

Stosuj dietę

Dla uzyskania efektu zdrowych włosów należy zacząć zdrowo się odżywiać. Odpowiednio zbilansowana dieta będzie miała dobroczynny wpływ na cały organizm. Dla jego oczyszczenia powinno się pić dwa litry wody dziennie. Woda jest naturalnym antyoksydantem, wypłukuje z organizmu niechciane bakterie i substancje toksyczne. Aby poprawić stan cebulek włosów, można spożywać produkty bogate w kwasy omega 3 oraz białko. Znajdzie się je głównie w rybach morskich, olejach roślinnych, mięsie i jajku. Wybierając zdrową dietę, osiągnie się nie tylko zdrowe włosy, ale zdrowe całe ciało.

Zobacz również  Jak długo można nosić soczewki?