Co robić, gdy bolą stawy

Ból kolan

Ból stawów bywa trudny do zniesienia i łatwo może odebrać nam radość i chęć życia. Trudno się poruszać, gdy każdy ruch powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Chcąc sobie pomóc, sięgamy po leki przeciwbólowe i próbujemy walczyć z dolegliwością. Czy warto przyjmować preparat Artresan?

Dlaczego stawy bolą? Czy Artresan pomoże?

Ból to istotny sygnał ostrzegawczy, który informuje, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Wiąże się z cierpieniem, dyskomfortem, a także nieprzyjemnymi odczuciami fizycznymi i psychicznymi. Stawy mogą nas boleć z różnych powodów. Często pojawia się zapalenie stawów, którego objawami są obrzęk i ból oraz zaczerwienienie i zwiększona ciepłotą w obrębie danego stawu lub stawów. Powstaje ono w reakcji na sygnał ze strony układu odpornościowego. Zanim sięgniemy po lek (np. Artresan), sprawdźmy, czy cierpimy na zapalne czy niezapalną chorobę stawów. Odczyn zapalny (występuje w reumatoidalnym zapaleniu stawów, toczeniu rumieniowatym i dnie moczanowej) obejmuje większą liczbę stawów, jest też groźniejszy i wymaga szybszej interwencji, ponieważ może spowodować większe uszkodzenia. Odczyn niezapalny to taki stan, który może wskazywać na uszkodzeniu stawu. Choroby o podłożu niezapalnym rozwijają się zwykle powoli, a ich diagnoza jest utrudniona. Jeśli na nie cierpimy, musimy unikać gwałtownego ruchu, który może nasilać ruch. Zapalne schorzenia wymagają terapii farmakologicznej oraz dawkę ruchu.

Zobacz również  Zabieramy soczewki kontaktowe w podróż – o czym należy pamiętać

Jak zmniejszyć ból? Czy warto przyjmować Artresan ?

Jeśli ból jest bardzo silny i nie ustaje, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza. Ulgę w bólu przynieść może zmniejszenie wagi oraz duża dawka odpoczynku. Miejscowy ból mogą złagodzić objawy. W leczeniu stanów zapalnych zalecana jest regularna aktywność fizyczna. Nie można zapomnieć również o farmakoterapii. Przyjmuje się leki przeciwzapalne, przeciwbólowe, wzmacniające, odbudowujące chrząstkę stawową, hormony steroidowe. Często zalecanym preparatem jest Artresan.

Jak działa Artresan?

Tabletki Artresan to suplement przeznaczony dla osób cierpiących na choroby stawów. Zapobiegawczo mogą go stosować także osoby po 40. roku życia, kiedy organizm zaczyna produkować mniejsze ilości substancji budulcowych, odpowiedzialnych za prawidłową pracę stawów. Poleca się go także tym, którzy mają kłopoty ze sztywnieniem stawów, które uniemożliwiają im poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Artresan chroni stawy i dostarcza im niezbędnych do prawidłowej pracy składników odżywczych. W składzie preparatu znajdziemy glukozaminę, która jest naturalnym budulcem związków, które tworzą chrząstkę stawową. Działa regeneracyjnie, przeciwzapalnie oraz wykazuje właściwości przeciwbólowe. Obecna w Artresanie witamina C jest podstawowym składnikiem potrzebnym do produkcji kolagenu w organizmie. Ponadto, ułatwia przyswajanie glukozaminy, uszczelnia naczynia krwionośne i podnosi możliwości obronne organizmu.

Zobacz również  Jak poprawić kondycję włosów?

Ból stawów jest bardzo uciążliwy, a chcąc go uniknąć, przyjmujmy preparat Artresan. Odpowiednio dobrane składniki dobrze działają na chrząstkę stawową, co może uchronić nas od nieprzyjemnych dolegliwości.